OPA180QDGKRQ1
Texas Instruments
Producto No:
OPA180QDGKRQ1
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
8-VSSOP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1CIRC 8VSSOP
Guía del usuario
Voltage - Supply Span (Max) 36 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 0.8V/µs
Gain Bandwidth Product 2 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 450µA
Current - Input Bias 250 pA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-VSSOP
Voltage - Input Offset 15 µV
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 4.5 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Zero-Drift
Current - Output / Channel 18 mA