Texas Instruments
Producto No:
OPA547T
Fabricante:
Paquete:
TO-220-7
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
OPA547 HIGH-VOLTAGE, HIGH-CURREN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Voltage - Supply Span (Max) | 60 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 6V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Supply | 10mA |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-7 |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 750 mA |