TT Electronics/Optek Technology
Producto No:
OPR5200
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EMITTER IR 890NM 50MA MINI
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Viewing Angle | 90° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 890nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | - |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | Mini |
| Mfr | TT Electronics/Optek Technology |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V (Max) |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |