OQ0612000300G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ0612000300G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.362" (9.20mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 6
Number of Positions 6
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)