OQ071500D000G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ071500D000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.362" (9.20mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Levels 1
Current - UL 8 A
Contact Material Copper
Features Mating and Mounting Flange, Pick and Place Cap
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Positions Per Level 7
Number of Positions 7
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Surface Mount
Voltage - UL 150 V
Pitch 0.138" (3.50mm)