OQ0854300000G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ0854300000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 8
Number of Positions 8
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Orange
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)