OQ0871000300G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ0871000300G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 8
Number of Positions 8
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)