OQ1012800300G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ1012800300G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.362" (9.20mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper
Features Locking Ramp
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 10
Number of Positions 10
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Gray
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series OQ
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)