OQ1354510300G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ1354510300G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features Locking Ramp
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 13
Number of Positions 13
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)