OQ14B1500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ14B1500000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 2.5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.398" (10.11mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 4 A
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 14
Number of Positions 14
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Voltage - UL 150 V
Pitch 0.098" (2.50mm)