OQ1671500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ1671500000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM
En stock : 39
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic Resin
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 12 A
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Alloy
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 16
Number of Positions 16
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Current - IEC -
Series 06-500
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)