OQ1754810300G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ1754810300G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 17POS 5.08MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features Locking Ramp
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 17
Number of Positions 17
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Gray
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)