OQ1971810000G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ1971810000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 19
Number of Positions 19
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Gray
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)