OQ2071810300G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ2071810300G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 2
Number of Positions 2
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)