OQ21B1810000G
Amphenol Anytek
Producto No:
OQ21B1810000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 21POS 90DEG 2.5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.319" (8.10mm)
Contact Tail Length 0.150" (3.81mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Number of Levels 1
Current - UL 4 A
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 21
Number of Positions 21
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Gray
Voltage - UL 150 V
Pitch 0.098" (2.50mm)