ORNTV50011002T1
Vishay Dale Thin Film
Producto No:
ORNTV50011002T1
Descripción:
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 5
Height - Seated (Max) 0.068" (1.73mm)
Tolerance ±0.1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Series ORNV
Power Per Element 100mW
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Resistor Matching Ratio ±0.05%
Mfr Vishay Dale Thin Film
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 5k, 10k
Circuit Type Voltage Divider
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±5ppm/°C