TE Connectivity Passive Product
Producto No:
OS3R005F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RES 0.005 OHM 1% 3W RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 1.000" (25.40mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.598" L x 0.079" W (15.20mm x 2.00mm) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 5 mOhms |
| Series | OS, CGS |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Radial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Features | Current Sense, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |