Hogar / Oscillators / OS560-1285-011
minImg
OS560-1285-011
RFX Limited
Producto No:
OS560-1285-011
Fabricante:
RFX Limited
Descripción:
LOW PHASE NOISE -178DBC/HZ OCXO
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Frequency Stability ±10ppb
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Product Status Active
Series OS560
Type OCXO
Voltage - Supply 5V
Output Sine Wave
Mfr RFX Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 12.8 MHz