On Shore Technology Inc.
Producto No:
OSTRAHS40001900
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
1 POS SMT TYPE 4MM LED CONN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Number of Positions | 1 |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating (Amps) | 6A |
| Contact Finish | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 18-24 AWG |
| Series | OSTRAHS |
| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Housing Color | White |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Receptacle, Poke-In Wire |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Package | Bulk |