On Shore Technology Inc.
Producto No:
OSTTB021161
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 10MM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wire Termination | Screw |
| Operating Temperature | -33°C ~ 120°C |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass |
| Positions Per Level | 2 |
| Screw Material - Plating | Steel, Galvanized - Chromate Plated |
| Torque - Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Color | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | OSTTB |
| Voltage | 250 V |
| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Pitch | 0.394" (10.00mm) |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Clamp Material - Plating | Steel, Stainless |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 16 A |
| Base Product Number | OSTTB02 |