OTBF205KNPIR-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
OTBF205KNPIR-F
Descripción:
CAP FILM 2UF 10% 600VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Paper, Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; Motor Run
Height - Seated (Max) 2.250" (57.15mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series OTB
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 330V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2 µF