OWA-120U-42
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
OWA-120U-42
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 42V 122W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency cULus, FCC
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 7.52" L x 2.48" W x 1.48" H (191.0mm x 63.0mm x 37.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.9A
Series OWA-120U (120W)
Power (Watts) 122 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 11.8" (0.30m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 42V
Standard Number -
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC