Hogar / Speakers / OWR-06944T-16B
minImg
OWR-06944T-16B
Ole Wolff Electronics Inc
Producto No:
OWR-06944T-16B
Descripción:
SPEAKR 16OHM 5MW TOP PORT 62.7DB
En stock : 89
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Frequency Range 20 Hz ~ 20 kHz
Shape Round
Ingress Protection IP64 - Dust Tight, Water Resistant
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Product Status Active
Ratings IEC 60601-1-8
Power - Rated 5 mW
Technology Magnetic
Frequency - Self Resonant 3.24kHz
Mfr Ole Wolff Electronics Inc
Material - Cone Plastic
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Distortion Rating -
Efficiency - dBA 62.70
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series -
Type Earphone Driver
Power - Max 10 mW
Port Location Top
Package Bulk
Impedance 16 Ohms
Efficiency - Testing 1mW/10mm