Hogar / Oscillators / OYKTCCKANF-38.400000
minImg
OYKTCCKANF-38.400000
Taitien
Producto No:
OYKTCCKANF-38.400000
Fabricante:
Taitien
Descripción:
XTAL OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 7mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series OY
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 38.4 MHz