OZ-SS-112LM1200
TE Connectivity
Producto No:
OZ-SS-112LM1200
Fabricante:
TE Connectivity
Descripción:
OZ-SS-112LM1 200
En stock : 725
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 500
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC, 24VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 44.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 270 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class A
Series OZ, OEG
Operate Time 20 ms
Mfr TE Connectivity
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC