P05N-050PT-D-G
3M
Producto No:
P05N-050PT-D-G
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.209" (5.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series P05N
Mfr 3M
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 6mm