P05N-050ST-A-G
3M
Producto No:
P05N-050ST-A-G
Descripción:
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.093" (2.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series P05N
Mfr 3M
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Socket, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 3mm