P08-100SLTM-B-G
3M
Producto No:
P08-100SLTM-B-G
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN SOCKET 100POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.205" (5.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series P08
Mfr 3M
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Socket, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide
Mated Stacking Heights 6mm, 7mm, 8mm