P13SMNFGS471MA
Vishay Sfernice
Producto No:
P13SMNFGS471MA
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
POT 470 OHM 1.5W CERMET LINEAR
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.630" (16.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Rotation 310°
Series P13SM
Power (Watts) 1.5W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 470
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)