P16RP473MAB15
Vishay Sfernice
Producto No:
P16RP473MAB15
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
P16 RP 47K 20% A BO E3
En stock : 33
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.630" (16.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knob
Tolerance ±20%
Built in Switch -
Actuator Length 0.346" (8.80mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series P16
Power (Watts) 1W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 47k
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)