P16SNM103MAB15
Vishay Sfernice
Producto No:
P16SNM103MAB15
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
En stock : 8
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.630" (16.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knob
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.370" (9.40mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series P16S
Power (Watts) 1W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)