P16SNP101MAB15
Vishay Sfernice
Producto No:
P16SNP101MAB15
Descripción:
POT 100 OHM 1W CERMET LINEAR
En stock : 123
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.630" (16.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knob
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.346" (8.80mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Series P16S
Power (Watts) 1W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 100
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)