P16YP223MAB15
Vishay Sfernice
Producto No:
P16YP223MAB15
Descripción:
P16 YP 2200 20% A BO E3
En stock : 37
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.630" (16.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knob
Tolerance ±20%
Built in Switch -
Actuator Length 0.346" (8.80mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Series P16
Power (Watts) 1W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 22k
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)