P205W-NWG28H
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
P205W-NWG28H
Descripción:
PMI .156" LED 28VDC WIRE GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.16" (3.96mm)
Millicandela Rating 2000mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series P205
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Lens Size 4.83mm Dia