Hogar / TVS Diodes / P2SMA200A-M3/61T
minImg
P2SMA200A-M3/61T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
P2SMA200A-M3/61T
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 730mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 274V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 171V