P2TC0805D1502LNTA
Vishay Sfernice
Producto No:
P2TC0805D1502LNTA
Paquete:
0805
Descripción:
P2TC0805 2PPM/C 15K 0,01% N TA
En stock : 10
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 15 kOhms
Series P2TC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W