P50-060SG-S1-EA
3M
Producto No:
P50-060SG-S1-EA
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN SOCKET 60POS VERT GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 60
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.441" (11.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series Pak 50, P50
Mfr 3M
Pitch 0.050" (1.27mm)