P50L-020P-C-TGF
3M
Producto No:
P50L-020P-C-TGF
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN PLUG 20POS VERT GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness 2.00µin (0.051µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.315" (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series Pak 50, P50L
Mfr 3M
Pitch 0.050" (1.27mm)
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Features Board Lock, Flange
Mated Stacking Heights 9mm, 10mm, 12mm