P50L-100S-A-TGF
3M
Producto No:
P50L-100S-A-TGF
Descripción:
CONN SOCKET 100POS VERT GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 2.00µin (0.051µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.213" (5.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series Pak 50, P50L
Mfr 3M
Pitch 0.050" (1.27mm)
Connector Type Socket, Outer Shroud Contacts
Features Board Lock, Flange
Mated Stacking Heights 7mm, 9mm