P6SMAL33AX
WeEn Semiconductors
Producto No:
P6SMAL33AX
Paquete:
SMAL
Descripción:
P6SMAL33A/SMAL/REEL 7" Q1/T1 *S
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMAL
Series P6SMAL
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V