P81-G28H-CG
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
P81-G28H-CG
Descripción:
PMI LED 0.500" 28V TAB GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 2400mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series P80
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 15.40mm Dia