P84W-W12H-CW
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
P84W-W12H-CW
Descripción:
PMI LED 0.500" 12V WIRE WHITE
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 1560mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color White
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series P80
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 15.40mm Dia