P8SY103KB25
Vishay Sfernice
Producto No:
P8SY103KB25
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series P8S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W