PA0201FRL7W0R005L
YAGEO
Producto No:
PA0201FRL7W0R005L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0201
Descripción:
RES 0.005 OHM 1% 1/10W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.31mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.1W, 1/10W