PA0603FRE7T0R02L
YAGEO
Producto No:
PA0603FRE7T0R02L
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 0.3W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.3W