PA0805FRE070R02L
YAGEO
Producto No:
PA0805FRE070R02L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0805
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W