PA0805FRE7W0R009L
YAGEO
Producto No:
PA0805FRE7W0R009L
Descripción:
RES 0.009 OHM 1% 1/4W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 9 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W