PA1206DRF470R02Z
YAGEO
Producto No:
PA1206DRF470R02Z
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.02 OHM 0.5% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series PA
Power (Watts) 1W