PA16NP103MAB15
Vishay Sfernice
Producto No:
PA16NP103MAB15
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
POTENTIOMETER
En stock : 94
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.315" (8.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knob
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.610" (15.50mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series PA16
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.630" Dia (16.00mm)