PBLS4005Y-QX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PBLS4005Y-QX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
6-TSSOP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PBLS4005Y-Q/SOT363/SC-88
Guía del usuario
Frequency - Transition 300MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10V / 350mV @ 50mA, 500mA
Resistor - Base (R1) 47kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Supplier Device Package 6-TSSOP
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 200mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 5V / 200 @ 10mA, 2V